maanantai 23. huhtikuuta 2018

SEÇİMLERE DOĞRU.....


iYi parti AKP ye karşı kuruldu ancak CHP’den oraya geçişler oldu ve olmaya devam ediyor. CHP 15 milletvekili transferi ile tabanına şu mesajı veriyor. " Nereye oy vereceğiniz belli". Hangi aklın ürünü bunu anlayamadım. Evdeki hesap çarşıdakine hiç uymuyor.

Yüksek seçim kurulu iYi parti seçimlere katılamaz deseydi, o zaman CHP’nin "mağdurların yanındayım" politikası ise yarardı. Herkes bu hamleye şaşırmış durumda. Bu şaşıranların içinde CHP’nin önde gelen milletvekilleri de var.

Asıl ülkesi için fedakârlık yapan, kendi görev süresinin bitmesine 14 ay kala görevini ülkesinin hayrı için bırakan Cumhurbaşkanıdır.

Eğer muhalefet hep birden Abdullah Gül'ün ayağına giderse (bazılarının gittiklerini çok iyi biliyoruz), bu demektir ki AKP'nin iş yapmayanları dahi muhalefetten daha faydalı ve hayırlı bu ülke için. Muhalefet kendi adayını çıkaracak ama hepsi birlikte halen Abdullah Gülün onlara göz kırpmasını bekliyorlar. Bir göz kırpmasıyla tüm muhalefet Abdullah Gülün ofisinin önünde kendini bulur.

Ben şahsen Abdullah Gülün muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı olacağını zannetmiyorum. Velev ki aday oldu ve kazandı, bütün ömrünü bu yola adamış olan Abdullah Gülden CHP’nin politikalarına sahip çıkacağını mı zannediyorsunuz? Tam tersi olacaktır. Bütün CHP Abdullah Gülün siyasi anlayışını benimseyecektir. Bunun ilk işaret fişeğini Deniz Baykal attı.

Yurtdışında yaşayan türkler olarak, Türkiye için güçlü bir muhalefet istiyoruz. Kendi ülkesi için hükümetten daha iyisini yapmaya hazır bir muhalefet herkesin kalbinde yer kazanacaktır, ancak bizim muhalefet Türkiyeyi diğer ülkelere şikayet etmekten kendi halkının sorunlarına vakit bulamıyor.

Mustafa Orhan
Finlandiya


Lähetä kommentti

Suomi-Turkki

NORDIC TRAVEL FAIR 2019- TURKISH AIRLINES